טלפון: 03-6913545


הישראלי: דוגרי או סתם חסר נימוס?

הישראלי: דוגרי או סתם חסר נימוס?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.01.2024

המודל שזכה לפופולאריות והשתרש במסורת הישראלית הוא מודל הצבר הדוקרני והמחוספס – אדיש, יהיר, לא אכפתי, זה שמצפצף על כל החוקים, אמיץ וחצוף. בתחילת המאה הקודמת,כך קיבל הנוהג במקומותינו מוניטין של דבר מיושן וגובמיוחד לאחר המהפכה הקומוניסטית, הוצג הנוהג כסמל לצביעות ולהתנשאות בורגנית, וכך זכה לקיתונות של בוז ולעג. הזלזול הנ"ל "יובא" לארץ על ידי אנשי העלייה השנייה. האבות המייסדים ייחסו חשיבות רבה יותר לפועלים חרוצים ולנשים המיטיבות לחלוב ולאפות, מאשר לאנשים שהקפידו על נָהֳגֵי אדיבות ועל נימוסי שולחן.

המשך...

איטליה - ארץ המגף

איטליה - ארץ המגף

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 06.07.2023

ארץ המגף, ערש התרבות והאופנה של העולם, היא מקום לעשות עסקים בסטייל. כדי לעשות זאת עליכם להתאים את עצמכם לעולם העסקים המקומי, לקבל את הטמפרמנט הסוער יחד עם התענוגות שמציעה איטליה למבקריה בכל התחומים, להתגבר על מכשול השפה ולהיות ייצוגיים למשעי. האיטלקים הם אנשי עסקים תובעניים והאיכות עומדת בראש סדר העדיפויות שלהם.

המשך...

פרוטוקול מתנות רב תרבותי

פרוטוקול מתנות רב תרבותי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 16.06.2023

המשך...

הרפובליקה הצ'כית - Czech Republic

הרפובליקה הצ'כית - Czech Republic

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 14.02.2021

Czech Republic is located in Central Europe and borders Austria, Germany, Poland, and Slovakia. The capital of the country is Prague. Most of the country’s population is Czech which is mainly Roman Catholic.The Czech language is a Slavic language spoken in the country. German, Polish, and Hungarian are the most spoken second languages.

המשך...

נימוסים למפנטזים לטוס ולטייל באמירויות

נימוסים למפנטזים לטוס ולטייל באמירויות

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 30.09.2020

לאחר שהוכרז  נרמול מערכת היחסים עם אמירויות המפרץ, מקום הנחשב לאחד מיעדי התיירות הנחשקים ביותר בעולם, מדינות עשירות עם ערים מעניינות במיוחד, אבו דאבי ודואבי שהפכו  לסמל העושר , היוקרה הפאר והחדשנות. בתי מלון מיוחדים ברמות של מס כוכבים רב,  כשעיקר הדגש הוא תרבות האירוח, ההוספיטליטי, וכל זאת בתוך הנוף המדברי העוטף ערים אלו.

המשך...

שפת העסקים באיחוד האמירויות

שפת העסקים באיחוד האמירויות

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 30.12.2020

כתבה זו מהווה מדריך להתנהלות עסקית בנסיכויות המפרץ שיעסוק מלבד הרקע הכללי והתרבותי בנוהגי קביעת הפגישות,הפנייה בשם, קוד הלבוש,כרטיס הביקור,נימוסי הפגישה עצמה- עשה ואל תעשה, מפרוטוקול המתנות,הכרת הלוח העסקי - חגים ומועדים דרכי התקשרות מכובדים, תוך התייחסות לכבוד, הנימוס והנוהג הרגישים בתרבות זו. מדינות המפרץ הפרסי חולקות תרבות אזורית המכונה לעתים "תרבות המפרץ". בכל מדינות המפרץ מדברים בדיאלקטים שונים של השפה הערבית, שומעים מוזיקה דומה (Sawt, Fijiri, Ardha, Liwa), מבשלים בישולים דומים, חולקים אותן

המשך...

נימוסי אבלות בתרבויות עולם

נימוסי אבלות בתרבויות עולם

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 22.03.2023

מנהגי האבל בעולם שונים ומשונים, קשה מאוד להתמצא בכולם אבל חובה לשלוט באלה שעימם אתם באים במגע. רגישות המצב והחובה לכבד את המת, מחייבים תשומות לב לנקודות העיקריות בכל תרבות. הנה לפניכם רשימה חלקית, ונתחיל בקרובים לנו ביותר.

המשך...

יוון - מחוות ותנועות

יוון - מחוות ותנועות

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 17.06.2020

אנו מכירים את המשפט " ברומא התנהג כרומאי",כמומחית בתחום הנימוס והנוהג בעולם רוצה לחדד משפט זה. חשוב ללמוד להכיר ולהבין את הנוהגים בכל מקום אליו ניסע, אך חשוב לדעת שאנו לא אמורים לנהוג לפיהם אלא להבינם ולכבד אותם. יוון היא דוגמה נפלאה בנושא מחוות שפת הגוף שלה, לדוגמה : הצורה בה היוונים  מסמנים בתנועת שפת הגוף  "כן" דומה למחוות ה"לא"  של ארצות המערב.. "כן" יווני מטה את הראש לשני הצדדים ועושה תנועה לצדדים תוך שהוא עוצם מעט את העיניים. אם פסיפסנו ידע זה נקלע לקצר תקשורתי רציני ולתקריות חברתיות.

המשך...

נעלים ונימוסים ביפן

נעלים ונימוסים ביפן

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 13.04.2020

בביקורו של ראש ממשלת יפן שינזו אבה ואשתו אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו ארעה תקלה "קטנה" ומיותרת שתיזכר לעד כחוסר רגישות, נימוס ונוהג שלנו הישראלים. כמובן שלא בזדון , ללא רצון להעליב ולפגוע. אך למה זה תמיד קורה לנו, ואיך אפשר להימנע ממצב מביך  מלכתחילה.

המשך...

חגיגות המרדי גרא בעולם

חגיגות המרדי גרא בעולם

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 04.03.2020

השנה בתאריך ה 25 לפברואר 2020 נחוג החג הססגוני והמזוהה במיוחד עם ניו אורלינס שבמדינת לואיזיאנה הוא כמובן לא אחר מאשר המרדי גרא! בצרפתית משמעות שמו של החג הוא יום שלישי השמן משום שהוא מייצג את היום האחרון לפני מנהג 'הלנט', התקופה לפני צום חג הפסחא בה נוצרים מאמינים נמנעים מאכילת בשר, צריכת אלכוהול ואפילו קיום יחסי מין, כל דבר שהם תופסים כחטא.

המשך...

חדש - קורס נימוסים והליכות בעידן העכשווי

חדש - קורס נימוסים והליכות בעידן העכשווי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 04.03.2020

אני מזמינה אתכם, המעוניינים בקריירה בתחומי הייעוץ, אימון אישי והובלת תהליכי שינוי אישי וחברתה להצטרף לקורס שינחה אתכם לפיתוח קריירה עצמאית ודרך משלכם בתחומי יסודות הנימוס והנוהג בארץ ובעולם. הצטרפו לעולם של מאמנים, מנחים, יועצים ועצמאים שמייעצים לאנשי חברה, עסקים ואנשי ציבור. קורס הכשרת יועצים של TLL מעניק לך את הידע והכלים לעסוק ולפתח קריירה עצמאית בייעוץ הנימוס והנוהג בארץ ובעולם

המשך...

מסדר אבירי הגריל ישראל בישראל

מסדר אבירי הגריל ישראל בישראל

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 31.03.2023

ארגון בינלאומי שמטרתו שיתוף פעולה וקשרים בין-לאומיים בכל תחומי האירוח, מסעדנות, המזון והיין. הארגון מגדיר את עצמו כגוף אחווה בינלאומי וזה בעצם אומר הכל - עיקר העשייה מתרכזת סביב אחווה בין החברים הנובעת מאהבה משותפת לעולם גורמה קולינרי. אינדיבידואלים בעלי הבנה ובעלי הערכה לאומנות הבישול והמטבח מתקבצים יחד לחגוג את התשוקה שלהם לטעמים ואיכות, כולל היינות הטובים שמתחברים לחוויה.

המשך...

הודו - India

הודו - India

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 09.05.2019

דרך הברכה המקובלת בהודו היא על ידי החזקת כפות הידיים יחד, כמו בתפילה, ואמירת "נאמאסטה" ((nah-mas-tay או נאמאסקאר (nah-mas-kar), בתוספת קידה קלה. ברכה זו היא הינדו במקורה, אך היא מקובלת על בני כל הדתות. בין בני דתות אחרות נמצא גם ברכות נוספות: על המוסלמים מקובלת הברכה "סאלאם עליכום", שיש לענות עליה בתשובה "עליכום סאלאם". הסיקים מברכים זה את זה  בברכת "sat-siree-akaal".

המשך...

 קנדה - Canada

קנדה - Canada

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 09.05.2019

קנדה היא ארץ רחבת ידיים, מגוונת בנופיה, באוכלוסייתה ובתרבותה. את דפוסי ההתנהלות העסקית והחברתית שלה היא שואבת יותר ממקורות אירופאיים בעברה, מאשר מהשפעות מקומיות של שכנתה. יותר מכך, הקנדים גאים במורשתם הסובלנית ובאופיים המעודן והמנומס יחסית, בשלווה ובאיכות החיים המאפיינות את ארצם.

המשך...

מפתח להבנת המכשולים בתהליך השלום

מפתח להבנת המכשולים בתהליך השלום

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 23.08.2020

הסכסוך הערבי-ישראלי מורכב מכדי להציגו במאמר זה בצורה מספקת. עם זאת, אין ספק שאחת הסוגיות העיקריות שיש להתייחס אליהן היא סוגיית המכשולים התרבותיים. ברגע שהצדדים יבינו זה את מחוותיו ואמונותיו של זה ויתייחסו זה אל זה כשווים, תהיה הדרך לסיום הקונפליקט מהירה יותר ואולי אף ניתן יהיה לבנות יחדיו עתיד טוב יותר. הסכסוך הערבי-ישראלי מורכב מכדי להציגו במאמר זה בצורה מספקת. עם זאת, אין ספק שאחת הסוגיות העיקריות שיש להתייחס אליהן היא סוגיית המכשולים התרבותיים. ברגע שהצדדים יבינו זה את מחוותיו ואמונותיו של זה

המשך...

אוסטרליה וניו זילנד

אוסטרליה וניו זילנד

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.01.2011

אוסטרליה וניו-זילנד הן קולוניות בריטיות לשעבר וככאלה, רבים ממאפייניהן נעוצים במסורות אנגליות. השפה האנגלית, שהיא השפה המקומית, נעוצה אף היא בשלטון הבריטי שהניח את היסודות לעצמאותן של המדינות, אך אף על פי כן, החיים Down Under שונים במובנים רבים מהחיים בהמיספרה הצפונית.

המשך...

איטליה

איטליה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 16.06.2023

איטליה ידועה במטעמיה הקולינאריים המשובחים ובפרט באהבת הפיצה והפסטה, אך היא נודעת גם בשל תרבותה הרבגונית ובשל אופיים החם של תושביה.איטליה מחולקת לאזורים גיאוגרפיים השונים בסגנונם ובייחודיותם ונבדלים ברוח המאפיינת כל אזור ואזור. לאיטליה תרבות עסקים ארוכת שנים ועל אף קרבתה לאזור הים תיכוני, היא חלק בלתי נפרד מאירופה ומתרבותה.

המשך...

אירלנד

אירלנד

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 01.05.2018

אירלנד היא יצואנית תרבות לעולם. המהגרים האירים שימרו את תרבותם וכך הפיצו אותה בכל המקומות שהגיעו אליהם. המוזיקה האירית המסורתית מנוגנת על ידי להקות מכל רחבי העולם, גם תרבות הפאבים והבירה האירית נפוצים ביותר.

המשך...

אנגליה

אנגליה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.05.2019

אנגליה היא אחת המדינות החזקות והמכובדות בעולם ומהווה מודל לחיקוי עבור מדינות רבות, בשל היותה מרכז תרבותי, כלכלי, עסקי וחברתי. מרכזיותה של אנגליה נשענת הן על ההיסטוריה המפוארת שלה עוד מימיה כאימפריה בריטית והן על תפקידה הקריטי בניהול הזירה הבינלאומית, לצד מעצמת העל – ארצות הברית.

המשך...

לעשות עסקים בארה"ב

לעשות עסקים בארה"ב

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.05.2019

ארצות הברית, מעצמת העל של העולם המערבי, היא הכוח המניע (והמפיל) של הכלכלה, התרבות והמודעות לסוגיות שונות, מאקולוגיה ועד מגדר ועוד כהנה וכהנה. התרבות האמריקאית פורצת דרך בגודלה ולכן מכתיבה את הטון ברבים מתחומי העשייה של הכפר הגלובלי. אמריקה נחשבה ועדיין נחשבת לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, אולם עם השנים מבינים אזרחי העולם שכדי ליהנות מן השפע יש לשלם מחיר די יקר.

המשך...

דנמרק

דנמרק

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.05.2019

דנמרק, הנחשבת למולדת הוויקינגים, שלטה בעבר ברוב שטחה של סקנדינביה והייתה ממלכה רבת-השפעה בצפון-אירופה עד המאה ה-17. כיום, נהוגה בה מלוכה חוקתית, כאשר המלך או המלכה ממנים את ראש הממשלה הנבחר ואת שרי ממשלתו.

המשך...

יפן

יפן

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 08.04.2018

יפן, ארץ השמש העולה היא קבוצת איים בצפון האוקיינוס השקט, השייכת ליבשת אסיה. למרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטח, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית.

המשך...

נימוסי שולחן בסין

נימוסי שולחן בסין

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.05.2019

כשאנו נוסעים לעשות עסקים עם הסינים חשוב להכיר את הנימוסים סביב השולחן הסיני, להבין שחייהן של משפחות סיניות רבות נסבות סביב השולחן והרבה מהאירועים החשובים והמשמעותיים נערכים סביבו.

המשך...

תרבות ונוהגי הצ'רקסים

תרבות ונוהגי הצ'רקסים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 09.05.2019

מה אנחנו יודעים על העדה הצ'רקסית? אני משערת שרובנו לא יודעים הרבה. עדה קטנה ונחמדה עם תרבות ומורשה מרתקת. הצ'רקסים בישראל הם מיעוט לאומי וחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, ומהווים חלק מהפסיפס העדתי המרכיב את החברה הישראלית.

המשך...

סין - china

סין - china

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.05.2019

כרכים אדירים ועתירי חנויות מצד אחד, ערבות עשב אדירות מצד שני, להט מהפכני מחד ופרגמטיזם כלכלי מאידך, סין היא מדינה של ניגודים מופלגים. אורח מערבי בסין עלול לחוש זר בין המוני הסינים.איך לעשות עסקים בסין ולהצליח. המדריך הקצר להתנהלות עסקית בסין המבטיחה.

המשך...

הנשיקה האסורה בהודו

הנשיקה האסורה בהודו

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 08.03.2023

מה ייעשה לזוג הצעיר שההודים חפצים בענישתם? האם תעלה להם נשיקת החתונה במאסר ראווה שילמד את התיירים לקח על מה שחשוב להודים? אנחנו מחזיקים להם אצבעות שיעברו את המשפט בשלום ויזוכו, אבל לא חוסכים אצבע מאשימה.

המשך...

צרפת

צרפת

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.05.2019

צרפת היא מדינה בעלת מורשת מכובדת ועולם תרבותי מפואר ומוערך בכל בעולם. היא מהווה מרכז תרבותי, כלכלי, עסקי וחברתי ועיר בירתה, פריז, היא מקור עלייה לרגל בשל יופייה ומוסדותיה התרבותיים. בפריז מתקיימים גם חיי עסקים פעילים וכעת, עם הקמת האיחוד האירופי, עיר זו מהווה מרכז כלכלי חשוב.

המשך...